بلاگدسته‌بندی نشده

10 برنامه نویس برتر جهان در تمام عصر ها !

در اینجا لیستی از بهترین برنامه نویسان جهان را برایتان حاضر کرده ایم ، امیدواریم از این مقاله لذت ببرید.

1-دنیس ریچی – Dennis Ritchie
دنیس مک آلیستر ریچی ، یک دانشمند آمریکایی علوم رایانه بود که به “شکل دادن دوران” کمک کرد. او زبان برنامه نویسی C را خلق کرد و در دراز مدت با همکاری کِن تامسون ، سیستم عامل یونیکس را ایجاد نمود.ریچی و تامسون جایزه تورینگ را از انجمن ماشین های حسابگر در سال 1983 و مدال همینگ را از کانون مهندسی برق و الکترونیک در سال 1990 و مدال ملی تکنولوژی را از رئیس جمهور کلینتون در سال 1999 دریافت کردند.
ریچی هنگامی در سال 2007 بازنشسته شد که رئیس دپارتمان تحقیقات سیستم های نرم افزاری Lucent Technologies را برعهده داشت.

Dennis Ritchie

2-بیارنه استروس تروپ – Bjarne Stroustrup
بیارنه استروس تروپ یک دانشمند کامپیوتر دانمارکی بود ، او بیشتر به خاطر ایجاد و توسعه زبان سی پلاس پلاس مشهور است.او یک استاد پژوهشی برجسته است که در حال حاضر در دانشکده فنی مهندسی در علوم کامپیوتر دانشگاه A&M تگزاس یک کرسی دارد ، همچنین او یک پروفسور راهنما در دانشگاه کلمبیا و در حال کار در مورگان استنلی است.

Bjarne Stroustrup

3-جیمز گاسلینگ – James Gosling
جیمز آرتور گاسلینگ یک دانشمند کانادایی کامپیوتر است ، او بیشتر به عنوان پدر زبان برنامه نویسی جاوا شناخته میشود ، جیمز همچنین همکاری های عمده ای در سایر سیستم های نرم افزار مانند NeWS و Gosling Emcas انجام داده است.او به خاطر دستاورد های فوق العاده ای که داشته است به عنوان عضو معاون خارجی آکادمی ملی مهندسی آمریکا انتخاب شده است.

James Gosling

4-لینوکس تورووالدز – Linus Torvalds
لینوس بندیکت تورووالدز یک مهندس نرم افزاری فنلاندی آمریکایی است ، کسی که نیروی اصلی در توسعه هسته لینوکس بود.او بعدا معمار اصلی هسته لینوکس شد و در حال حاضر به عنوان هماهنگ کننده پروژ فعالیت میکنند ، او همچنین سیستم تجدید نسخه گیت و نرم افزار Subsurface را ایجاد کرد.او همراه با شینیا یامانکا به جیزه میلنیوم تکنولوژی از سوی آکادمی تکنولوژی فنلاند در به رسمیت شناختن ساخت یک سیستم عامل متن باز برای کامپیوتر ها که منجر به استفاده گسترده آن شد مفتخر گردید.

Linus Torvalds

5-آندرس هایلسبرگ – Anders Hejlsberg
آندرس هایلسبرگ یک مهندس نرم افزار دانمارکی برجسته بود که در طراحی چند زبان برنامه نویسی و ابزار توسعه تجاری معروف همکاری داشته است.او سازنده معروف ترین زبان برنامه نویسی یعنی سی شارپ است ! او نویسنده اصلی توربو پاسکال و معمار اصلی دلفی است. او در حال حاضر در مایکروسافت به عنوان معمار ارشد سی شارپ و توسعه دهنده هسته تایپ اسکریپت فعالیت میکند.

Anders Hejlsberg

6-تیم برنرز لی – Tim Berners-Lee
سر تیموتی جان برنرز لی که به عنوان “TimBL” نیز شناخته میشود یک دانشمند کامپیوتر بریتانیایی است ، او به خاطر اختراع جهان گسترده وب شناخته میشود ، او در مارس سال 1989 یک پروپزال برای یک سیستم مدیریت اطلاعات نوشت و سپس اولین ارتباط موفقیت آمیز از طریق پروتکل انتقال هایپرتکست (HTTP) کلاینت و سرور را پیاده کرد.
تیم برنرز لی مدیر کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) است که بر توسعه مداوم وب نظارت میکند.

Tim Berners-Lee

7-برایان کرینگان – Brian Kernighan
برایان ویلسون کرینگان یک دانشمند کامپیوتر کانادایی است که در آزمایشگاه های Bell در کنار سایر خالقان یونیک مانند کن تامسون و دنیس ریچی در توسعه یونیکس همکاری کرد ، او همچنین در نوشتن زبان های برنامه نویسی AWK و AMPL همکاری کرد.
نام کرینگان به صورت گسترده در اولین کتاب زبان برنامه نویسی سی با همکاری در نویسندگی توسط دنیس ریچی شناخته شد.

Brian Kernighan

8-کن تامسون – Ken Thompson
کنت لین تامسون که در دایره هکرها بیشتر با نام کن شناخته میشود ، یکی از پیشگامان علوم کامپیوتر است.در بیشتر حرفه اش در آزمایشگاه های بل کار کرده است ، تامسون سیستم عامل اصلی یونیکس را طراحی و پیاده کرده است. او همچنین زبان برنامه نویسی B را که جد زبان برنامه نویسی C به حساب می آید را اختراع کرد.
او یکی از خالقین و توسعه دهندگان اولیه پلان 9 سیستم عامل بود.از سال 2006 ، تامسون در گوگل ، جایی که او در اختراع زبان برنامه نویسی GO همکاری کرد ، کار میکند.

Ken Thompson

9-خودو وَن روسوم – Guido van Rossum
خودو وَن روسوم یک برنامه نویس کامپیوتر هلندی است که به عنوان نویسنده زبان برنامه نویسی پایتون مشهور است.در انجمن پایتون وَن روسوم به عنوان “دیکتاتور خیرخواه زندگی” (BDFL) شناخته میشود! او فرایند توسعه مداوم پایتون را نظارت میکند و در صورت لزوم تصمیماتی میگیرد.او از سال 2005 تا هفتم دسامبر سال 2012 در شرکت گوگل بود ، جایی که نصف زمان خود را صرف توسعه پایتون کرد.
در ژانویه سال 2013 وَن روسوم در DropBox شروع به کار کرد.

Guido van Rossum

10-دونالد کنوث – Donald Knuth
دونالد اروین کنوث یک دانشمند کامپیوتر آمریکایی ، ریاضی دان و پروفسور بازنشسته از دانشگاه استنفورد است. او نویسنده مجموعه کتاب های هنر برنامه نویسی کامپیوتر است. کنوث به عنوان “پدر” آنالیز الگوریتم ها لقب گرفته است. او در توسعه تحلیل دقیق پیچیدگی محاسباتی الگوریتم ها و تکنیک های رسمی ریاضی برای آن مشارکت کرده است. در این فرایند ، او علامت ضرب مثلثی را رایج کرد. کنوث همچنین طراح سیستم حروف چینی تک (tex) ، سامانه طراحی حروف متافونت و سیستم رندرینگ و خانواده مدرن کامپیوتر تایپ فیس ها است.

Donald Kuth

برچسب ها
نمایش بیشتر

آقای ربات

یک برنامه نویس کوچک ، با ایده های بزرگ :)

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید