بلاگ

5 نکته برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر !

در این مقاله ما 5 نکته از بهترین نکاتی که واقعا میتواند به بهبود مهارت های شما در برنامه نویسی کمک کند تا برنامه نویس بهتری شوید را به اشتراک میگذاریم

1-دانستن اصول
شما باید درک خوبی از دانش پایه ای زبان برنامه نویسی که در حال کار یا یادگیری آن هستید داشته باشید. اگر مفاهیم اساسی شما قوی هستند، بنابراین در حل مشکلات پیچیده و شکستن آنها به مشکلات کوچک تر توانایی دارید. کدهای شما باید به خوبی ساختار یافته و شسته و رُفته باشند، از این طریق اگر شما دوباره کار با آن کد را بعد از چند ماه آغاز کنید میتوانید به آسانی دریابید در کجا آنرا رها کرده اید.

2-زیاد تمرین کنید
همه میدانند که “تمرین فرد را کامل میکند”. برای بهبود مهارت هایتان باید هزاران ساعت تمرین کنید. راه های زیادی برای تمرین وجود دارد، مثلا میتوانید مسائل کتاب های برنامه نویسی را حل کنید یا در مسابقات آنلاین برنامه نویسی شرکت کنید. وبسایت های جالبی مانند codechef.com ،  topcoder.com و غیره وجود دارند که میتوانید در آنها تمرین کنید.

3-قابلیت تغییر داشته باشید
تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است بنابراین شما باید از این تغییرات آگاه باشید. شما باید مطمئن شوید پروژه یا تکنولوژی که در حال کار با آن هستید منسوخ نشده باشند. برای بهتر شدن در برنامه نویسی باید خودتان را در یادگیری چیزهای جدید مشغول کنید.

4-زیاد مطالعه کنید
هر چه بیشتر مطالعه کنید، بیشتر یاد میگرید. کتابها، مقالات، مستندات برنامه نویسی مطالعه کنید. بهترین راه برای مطالعه و یادگیری برنامه نویسی ملحق شدن به انجمن های برنامه نویسی و مسابقات است.

5-به دیگران کمک کنید
به انجمن های بزرگی مثل stackoverflow.com بپیوندید در آنجا میتوانید با پاسخ دادن به سوالات آنها کمکشان کنید. با کمک کردن به دیگران میتوانید پاسخ سوالات خودتان را پیدا کنید. شما همچنین میتوانید سوالات خود را در انجمن ها مطرح کنید و مشکلاتتان را توسط آن حل کنید. این امر به شما کمک میکند تا برنامه نویس بهتری شوید.

 

مطمئنا نکات بیشتری برای بهتر شدن در برنامه نویسی وجود دارد، اگر شما نکات دیگری در این زمینه میدانید آن را در اینجا کامنت کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

آقای ربات

یک برنامه نویس کوچک ، با ایده های بزرگ :)

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. برنامه نویسی یه جور عشق وگرنه هیچکس نمیتونه چندین ساعت جلوی کامپیوتر فقط بشینه و کاره دیگه ای نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید