بلاگ

10 دلیل برای اینکه برنامه نویس ها برای ازدواج و دوستی ایده آل هستند !

آیا تا به حال فکر کرده اید که با یک برنامه نویس ازدواج کنید ؟
در مقاله ما کاملا جدی صحبت میکنیم ! برنامه نویس ها برای دوستی و زندگی مشترک عالی هستند.
ما در اینجا 10 دلیل برای این سوال که چرا برنامه نویس ها برای دوستی ایده آل هستند،می آوریم.

1- تفکر if-else یک تفکر منطقی و به دور از حس دراماتیک است.
یکی از رایج ترین بلوک های برنامه نویسی عبارت if-else است ، هنگامی که شما یکی از آنها را استفاده میکنید ، در واقع شما در حال استفاده از دو بلوک کد هستید. اگر عبارت بالا درست بود (برابر با مقدار True) کد داخل بلوک if اجرا خواهد شد و در غیر این صورت کد داخل بلوک else اجرا میشود ، مانند مثال زیر :

برنامه نویس ها میدانند چطور درباره علت و معلول فکر کنند ، آنها میدانند اگر آنها یک عمل خاص انجام دهند بنابراین در خروجی یک نتیجه مسلم و قطعی خواهند گرفت.
به علاوه ، برنامه نویسی مستلزم آن است که نکات و مسائل زیادی را در حین کار در نظر گرفته و پیگیری شود که در صورتی که در نشان دادن همه آنها به صورت واضح به شکست ختم شود میتواند باعث به وجود آمدن یک مشکل سر باز شود . هنگام کدنویسی ، برنامه نویسان باید از فاصله مناست برای نشان دادن نظم و ترتیب هر خط از کد استفاده کنند.نام متغیرها باید کاملا واضح باشد تا کاربر را گیج نکند.
همچنین کاراکترهای خاص یا معکوس در برنامه نویسی همیشه ثابت هستند.
به دلایل بالا بسیار نادر است که یک برنامه نویس خارج از شخصیت رفتار کند یا دست به ایجاد یک درام بزند.
معمولا آنها قبل از اینکه عمل کنند ، فکر میکنند و معمولا به صورت مداوم و پیگیرانه اقدام میکنند.
“با یک برنامه نویس دوس شوید ! آنها کد ها را میشکنند اما دل ها را نه … ” – Key Caye

2-همدلی امری طبیعی است.
برنامه نویس ها و توسعه دهندگان ، نرم افزار ها و وبسایت ها را برای آسان کردن زندگی ایجاد میکنند.البته اغلب اوقات آنها دقیقا اینکار را انجام نمیدهند گرچه احساس میکنند که در حال انجام آن هستند.
در واقع آنها بیشتر چیزی را برای یک مشتری یا کارفرما ایجاد میکنند که این امر به خودی خود الزامات سختی را در پی دارد.

تمام این صحبت ها به این معنی است که برنامه نویس ها در ذهنشان محصولات خود را برای کاربران خاصی میسازند ، قبل از اینکه شما یک برنامه بنویسید ، باید بدانید برای چه کسی آن را میسازید.
به عنوان مثال اگر گروه مخاطبان مسن هستند ، برنامه باید از رابط کاربری ساده و به دور از منو های پیچیده باشد.این مسئله نشان دهنده این است که اغلب برنامه نویسان میانگین سطح همدلی بالایی نسبت به سایر مردم دارند..

آنها نیازهای خاص شما را احمقانه نمی پندارند ، آنها میدانند هر کسی نیاز های خاص خود را دارد در نتیجه آنها هنگام گرفتن تصمیماتی که بر روی شما تاثیر خواهند گذاشت بسیار با دقت عمل میکنند..

3-آنها همیشه کار دارند.
هنگامی که با کسی ارتباط برقرار میکنید و دوست میشوید ، شما حداقل حدس و گمان های کوچکی درباره آینده آنها دارید. بعضی از مردم میخواهند با کیس ارتباط برقرار کنند که بیکار است یا دائما در کار نیست. احتمالا هنگامی که شما یک برنامه نویس میبینید ، آنها هیچ مشکلی در این زمینه ندارند !

شغل برنامه نویسی در اکثر صنایع تقاضای بالایی دارد که در این میان دانستن این که چگونه باید کدنویسی کرد یک مهارت بسیار ارزشمند در دنیای امروز است،اگر شما با یک برنامه نویس که در موقعیت خوبی قرار دارد ارتباط دارید ممکن است آنها برای مدتی در آن موقعیت بمانند و اگر شرایط کار برای آنها سخت شد و از آن کار بیرون آمدند ، به راحتی میتوانند مهارت های خود را در شرکت جدیدی مورد استفاده قرار دهند.

به علاوه ، دوست شدن با کسی که در موقعیت خوبی است و پول خوبی در می آکورد به این معنی است که میتواند هدیه های باارزش و گرانقیمت به شما هدیه کند !!! البته این مسئله اهمیت کمتری در ابعاد دوستی با شخص دارد اما به هر حال یک امتیاز به حساب می آید.
“اگر آن درست کار نمیکند نگران نباشید ، اگر همه چیز درست کار میکند ، شما ممکن است از آن کار بیرون بیایید!” – قانون مهندسی نرم افزار

4-آنها ارزش تمیز کردن را میدانند.
در برنامه نویسی ، جمع آوری زباله به تمیز کردن حافظه مورد استفاده توسط یک برنامه ، زمانی که آن برنامه احتیاجی به آن ندارد اشاره دارد . کامپیوتر ها حافظه محدودی دارند ، بسیار مهم است که حافظه ای که به آن نیاز نیست آزاد شود، مانند یک استخر که آماده استفاده است. بدون این پاکسازی ، برنامه نویسی میتواند به ایجاد کدهای بهینه نشده و نشت حافظه منتهی شود.

علاوه بر اینها ، برنامه نویس ها میدانند چگونه کارهای خود را تمیز نگه دارند ، سیستم جمع آوری زباله مانند تمیزکردن ظروف ، بیرون بردن زباله ها ، رها نکردن لباس بر روی کف اتاق و مانند آن است . معمولا شما هیچ برنامه نویس نامرتب و شلخته ای را پیدا نمیکند ، به این دلیل که آنها میدانند نتایج نامرتب بودن چه خواهد بود.

5-برنامه نویس ها در توضیح دادند و تعمیر کردن ماهر هستند.
هنگامی که با یک برنامه نویس دوست میشوید ، شانس این را دارید که دیگر هرگز نیازی به نشان دادن کامپیوترتان به مهندس کامپیوتر فامیلتان نداشته باشید ، برنامه نویس ها تکنولوژی های مدرن را به خوبی درک میکنند و توانایی رفع عیب برنامه های پیچیده را که معمولا مردم عادی چندین ساعت باید روی آن کار کنند را دارند.
راه اندازی پرینتر یا کمک گرفتن برای استفاده بهینه از تلفن همراه از شاهکارهای جزئی برنامه نویس ها است !

معنای کلی صحبت های بالا این است که برنامه نویس ها در ارتباطات قوی هستند ، آنها خوشحال میشوند تا درباره مسائل مهم زندگی صحبت کنند ، اما آنها هرگز شما را در گرداب جزییات روزانه خود غرق نخواهند کرد .

6-سازگاری یک تمرکز منظم برای برنامه نویسان است.
معمولا نرم افزار ها طول عمر اولیه خود را پس از ساخت از دست میدهند ، به این دلیل ، تقریبا همه برنامه نویس ها مجبور هستند با مشکلات سازگاری برنامه های خود دست و پنجه نرم کنند ، این مشکلات میتوانند از مطمئن شدن از کارکرد صیحی وبسایت در اینترنت اکسپلورر 8 تا تست برنامه اندروید در نسخه های اولیه اندروید باشد،مسئله سازگاری میتواند برای برنامه نویسان یک چالش باشد !

اما این چالش باعث میشود آنها دوست و یا همسر بهتری باشند.آنها هیچ انتظارات غیر واقعی از شما ندارند و فکر میکنند که شما همه چیز را چشم در چشم خواهید دید.

با دانش روز شما از نرم افزار میبینید که مهمترین جنبه سازگاری آن چیزی است که در داخل آن است.بعد از تمام این ها ، برنامه نویسان الگوریم هایی ایجاد کرده اند که به سایت های دوستیابی کمک میکند تا شخص مناسب خود را پیدا کنید !

7-برنامه نویسان همه چیز را ساده نگه میدارند.
اولین قانونی که هر برنامه نویس در ابتدای کار یاد میگیرد این است که همه چیز را ساده نگه دارد ، اگر شما به عنوان برنامه نویس میتوانید ده خط کد را به پنج خط کد کاهش دهید پس اینکار را بکنید ، سعی نکنید سه خط کد جدا را به تابع تبدیل کنید ، از یک فاصله گذاری استاندارد و مناسب استفاده کنید تا خوانایی کد حفظ شود.

این سادگی مطمئنا بر روی زندگی شخصی آنها نیز تاثیر دارد ، برنامه نویس ها نمیخواهند با شما بازی کنند یا شما را هدایت کنند. ساده نگه داشتن همه چیز ، بهترین استراتژی است. به علاوه ساده نگه داشتن مسائل به کسی آسیب نمیرساند.

8-یک برنامه نویس میتواند زبان شما را بفهمد.
اگرچه برنامه نویس ها ممکن است تنها به یک زبان کلامی صحبت کنند ، اغلب برنامه نویسان در چندین زبان برنامه نویسی روان هستند. توسعه دهندگان وب معمولا باید چندین زبان نشانه گذاری و برنامه نویسی را برای ساخت وبسایت های عالی بدانند ، ساخت اپ های موبایل نیازمند دانستن تعداد زیادی زبان برنامه نویسی است.

برنامه نویس ها باید در یادگیری و استفاده از زبان های جدید سریع باشند ، همچنان که باید دانسته های قبلی خود را نیز حفظ کنند . به علاوه با در نظر گرفتن بعضی استثنا (مانند زبان C) سایر زبان های برنامه نویسی مدرن به صورت روزانه در حال تغییر و تحول هستند ، به این معنی که به روز نگه داشتن استانداردها امری حیاتی است.

تعجبی ندارد که این مسئله به برنامه نویسان این قابلیت را میدهد تا بتوانند با زبان دوست داشتنی مورد نظر شما با شما صحبت کنند که در پاسخ ممکن است شما زمان بیشتری را با آنها بگذرانید یا هدیه ای خاص یا عباراتی خاص را به آنها اهدا کنید.آنها تمام تلاش خود را برای ایجاد ارتباطی محبت آمیز با شما انجام خواهند داد.چه کسی میداند..شاید آنها بتوانند در یادگیری یک زبان برنامه نویسی به شما کمک کنند !

9-برنامه نویسان چیزی را که شروع کرده اند ، تمام میکنند.
حلقه ها بخش حیاتی دیگری از برنامه نویسی هستند . حلقه ها به برنامه نویسان اجازه میدهند تا مجموعه ای از شروط را تعیین کنند و دائما این شروط داخل حلقه بررسی میشوند تا زمانی که شروط تعیین شده نتیجه درست(True) برنگردانند. به عنوان مثال ، حلقه do while کد داخل حلقه را حداقل یک بار اجرا میکند و سپس بررسی میکند اگر شروط حلقه قبل از اجرای دوباره حلقه بودند آن را اجرا کند.

شما هیچ میانبری در حلقه پیدا نمیکند ، برنامه نویسان چیزی را که شروع کرده اند را به پایان میرسانند.

 

به محض اینکه آنها یک کار روزمره را شروع کردند یا برای شما چیزی را شروع کردند تا زمانی که به اتمام نرسد،متوقف نمیشوند زیرا آنها شرایط را میدانند.چیزی به نام ترک قبل از پایان برای آنها وجود ندارد.

10-صبر و حوصله برای آنها یک استاندارد است.
برنامه نویسان زمان زیادی را صرف نوشتن کد میکنند ، اما به همان اندازه زمان (یا بیشتر) آن را صرف دیباگ آن کد میکنند.برنامه نویسان میتوانند ساعت ها را صرف دیباگ نرم افزارشان و جستجو برای خطاهای کوچک که باعث خراب شدن نرم افزرشان میشود بکنند.این بخش میتواند خسته کننده ترین بخش توسعه نرم افزار باشد اما شما میتوانید مطمئن شوید که دوست برنامه نویستان (یا همسر برنامه نویستان) به خاطر این مسئله انسان صبوری است.

ما همه زمانی اینجا بوده ایم ، نبوده ایم ؟ این میتواند یک عنوان زندگینامه عالی برای ما باشد.
“8 ساعت جستجو برای یک سمی کالن گم شده!” – Jamie Howard

اگر به برنامه نویس ها علاقه مند هستید..
اگر هنوز برای علاقه مند شدن به برنامه نویس ها قانع نشده اید،باید بگوییم مهارت هایی که آنها در آن استاد هستند و هر روز از آن برای مهارت های اجتماعی خود استفاده میکنند بسیار خاص است ، تفکر منطقی ، همدلی و یادگیری موثر ، همه و همه در یک رابطه مهم هستند ، بسیار سخت است که کسی را با تخصصی دیگر با همه این خواص در یک جا پیدا کرد و اگر شما در زمینه هنری فعالیت دارید یک برنامه نویس میتواند شخص مناسبی برای شما باشد !

برچسب ها
نمایش بیشتر

آقای ربات

یک برنامه نویس کوچک ، با ایده های بزرگ :)

نوشته های مشابه

‫8 نظرها

  1. سلام.
    ممنون از تحلیل قشنگ و علمی و فلسفی تون

    انشاالله شما و همکاران مون و خودم خوشبخت بشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید